APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 13 May 2018
as at 25/6/2018
Monday 7 May 2018
Unicorns T20 Cambridgeshire v Suffolk (at Peterborough) 11.00 (K. Coburn)  
BUCS Premier A Cambridge MCCU v Bristol University 12.30 P. Howard S. Kent-Phillips
ECB County Women Cambridgeshire v Lincolnshire (at Orton Park) 11.00 D. Pimblett B. Whyall
Tuesday 8 May 2018
BUCS Premier A Cambridge MCCU v Loughborough MCCU 11.00 K. Smart B. Whyall
University Crusaders v Royal Navy (at Girton College) 11.00 D. Pimblett  
Over 60 Cambs & Hunts v Bedfordshire (at Market Deeping) 13.30 R. Parker  
Over 60 Essex II v Cambs & Hunts II (at Loughton) 13.30 K. Coburn  
Schools Wisbech Grammar School v XL Club 11.30 A. Donald L. Mills
Wednesday 9 May 2018
Over 50 Cambridgeshire v CCA Representative XI (at Clare College Sports Ground) 13.30 M. Collis C. Pennick
Thursday 10 May 2018
University T20 Blues v Cambridge Granta (at Clare College Sports Ground) 17.30 K. Carden J. Wright
Friday 11 May 2018
ECB Schools T20 Perse School v Leys School 16.30 R. Parker E. Warren
Saturday 12 May 2018
Whiting 1 Foxton v Waresley 12.30 D. Ash K. Carden
Whiting 1 Histon v March 12.30 C. Dean A. Donald
Whiting 1 Kimbolton v Eaton Socon 12.30 P. Gurney C. Wilson
Whiting 1 Sawston & Babraham v Saffron Walden [Observer: A. Bedding] 12.30 A. McLean D. Pimblett
Whiting 2 Cambridge Granta II v Southill Park 12.30 S. Seabrook P. Howard
Whiting 2 Cambridge St.Giles v Huntingdon 12.30 P. Lemon S. Smith
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Stamford 12.30 N. Parker R. Powell
Whiting 2 Saffron Walden II v Saint Ives 12.30 S. Kent-Phillips G. Osborne
Whiting 2 Thriplow v Great Shelford 12.30 M. Collis C. Pennick
Whiting 2 Ufford Park v Blunham 12.30 D. Lloyd J. Wallis
CCA 1 Burwell & Exning II v Old Leysians 13.00 F. Gaimster  
CCA 1 Chatteris v Foxton II 13.00 J. Parr  
CCA 1 Fulbourn v Cambourne 13.00 R. Antony C. Fuller
CCA 1 Needingworth v Abington 13.00 B. Howard  
CCA 1 Wisbech II v Cambridge NCI 13.00 L. Mills  
CCA 2 Buntingford v Godolphin 13.00 D. Morgan  
CCA 2 March II v Histon II 13.00 G. Parry  
CCA 2 Royston v Weston Colville 13.00 M. Eyunni  
CCA 3 Girton v Saffron Walden III 13.00 E. Voss  
CCA 3 Wilburton v Great Chishill 13.00 L. Cooke  
Schools Norwich School v Leys School 11.30 E. Warren  
Sunday 13 May 2018
Second XI Trophy Middlesex II v Unicorns (at Uxbridge) 11.00 (K. Coburn)  
ECB National Club Saffron Walden v Southend 13.00 R. Parker K. Smart
National Village Cup Wilburton v Milton 13.00 C. Pennick E. Warren
National Village Cup Thriplow v Hethersett & Tas Valley 13.00 P. Lemon  
National Village Cup Cambourne v Overstrand 13.00 A. McLean  
University Blues v Free Foresters 11.00 M. Collis C. Dean
University Crusaders v Heretics (at Fitzwilliam College Sports Ground) 13.00 G. Nicholls D. Pimblett
ECB County Women Cambridgeshire v Suffolk (at Sawston) 11.00 K. Carden B. Whyall
CYC U15 OFF Cambs v Hunts (at Exning) [Observer: S. Kent-Phillips] 11.00 A. Huckle S. Seabrook
CYC U15 Girls Cambridgeshire v Lincolnshire (at Cokenach) 13.00 B. Howard P. Howard
<-- w/e 6 May 2018 w/e Apr 8 15 22 29 May 6 13 20 27 Jun 3 10 17 24 Jul 1 8 15 22 29 Aug 5 12 19 26 Sep 2 9 16 23 w/e 20 May 2018 -->

Back to the main page
Back to the main page