APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 20 May 2018
as at 25/6/2018
Monday 14 May 2018
Second XI Trophy Unicorns v Somerset II (at Falkland) 11.00 (K. Coburn)  
Tuesday 15 May 2018
Second XI Trophy MCC Young Cricketers v Durham II (at Merchant Taylors) 11.00 K. Coburn  
University Crusaders v Army Lions (at Girton College) 11.00 R. Abraham  
Over 60 Hertfordshire v Cambs & Hunts (at Bishops Stortford) 13.30 R. Bull  
Over 60 Bedfordshire II v Cambs & Hunts II (at Blunham) 13.30 E. Warren  
Wednesday 16 May 2018
BUCS OFF Colleges XI v Cranfield (at Girton College) 11.30 M. Collis C. Dean
BUCS Anglia Ruskin v Nottingham Trent University (at Girton Rec) 11.00 R. Parker A. Donald
BUCS Women CUWCC v Loughborough (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.30 R. Abraham G. Parry
Schools Hills Road Sixth Form College v ??? 13.30 B. Howard I. Reid
Thursday 17 May 2018
Schools OFF Perse School v Culford School 15.30 G. Parry P. Howard
Over 50 Leicestershire v Cambridgeshire (at Lutterworth) 13.30 P. Laughlin  
Saturday 19 May 2018
Whiting 1 Eaton Socon v Waresley 12.30 R. Chandraker A. Lamb
Whiting 1 Foxton v Sawston & Babraham 12.30 M. Eyunni S. Seabrook
Whiting 1 March v Godmanchester Town 12.30 M. Collis K. Smart
Whiting 1 Ramsey v Histon 12.30 P. Gurney S. Kent-Phillips
Whiting 1 Saffron Walden v Kimbolton 12.30 C. Dean D. Pimblett
Whiting 2 Cambridge Granta II v Saint Ives [Observer: P. Laughlin] 12.30 K. Carden C. Fuller
Whiting 2 Cambridge St.Giles v Blunham 12.30 G. Parry E. Warren
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Saffron Walden II 12.30 G. Nicholls D. Ash
Whiting 2 Great Shelford v Ufford Park (at Cokenach) 12.30 A. Donald C. Wilson
Whiting 2 Huntingdon v Thriplow 12.30 D. Lloyd J. Parr
Whiting 2 Southill Park v Stamford 12.30 J. Wright C. Stubbington
CCA 1 Abington v Wisbech II 13.00 P. Lemon  
CCA 1 Cambourne v Foxton II 13.00 R. Antony C. Pennick
CCA 1 Cambridge NCI v Burwell & Exning II 13.00 A. McLean  
CCA 1 Chatteris v Fulbourn 13.00 A. Huckle L. Mills
CCA 1 Needingworth v Old Leysians 13.00 S. Smith  
CCA 2 Barley v Hardwick & Caldecote 13.00 D. Morgan  
CCA 2 Godolphin v Cherry Hinton 13.00 F. Gaimster  
CCA 2 Histon II v March II 13.00 R. Powell  
CCA 2 Royston v Buntingford 13.00 B. Howard  
CCA 3 City of Ely v Saffron Walden III 13.00 L. Cooke  
CCA 3 Girton v Horseheath 13.00 E. Voss  
Sunday 20 May 2018
Unicorns Trophy Norfolk v Bedfordshire (at Horsford) 11.00 R. Parker  
National Village Cup Milton v Wilburton 13.00 S. Kent-Phillips J. Wright
Walker Cup Needingworth v Godolphin 14.00 K. Smart  
Walker Cup Sawston II v Wilburton 14.00 M. Collis  
University Blues v Arabs 11.00 C. Dean C. Pennick
University Crusaders v Free Foresters (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.30 K. Carden D. Pimblett
CYC U12 Cambridgeshire v Norfolk (at Caldecote) 13.00 B. Howard E. Voss
CYC U13 Cambridgeshire v Hertfordshire (at Cokenach) 13.00 P. Lemon R. Griggs
CYC U14 Cambridgeshire v Northamptonshire (at Upwood) 13.00 E. Warren C. Stubbington
CYC U15 Cambridgeshire v Bedfordshire (at Burwell) 11.00 S. Seabrook A. Huckle
<-- w/e 13 May 2018 w/e Apr 8 15 22 29 May 6 13 20 27 Jun 3 10 17 24 Jul 1 8 15 22 29 Aug 5 12 19 26 Sep 2 9 16 23 w/e 27 May 2018 -->

Back to the main page
Back to the main page