APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 27 May 2018
as at 17/4/2018
Monday 21 May 2018
Second XI Trophy Essex II v Hampshire II (at Billericay) 11.00 K. Coburn  
Tuesday 22 May 2018
Over 60 Cambs & Hunts II v Buckinghamshire (at Eaton Socon) 13.30 E. Warren  
Over 60 Norfolk v Cambs & Hunts (at Old Buckenham) 13.30 B. Whyall  
Schools Wisbech Grammar School v Gresham's School 14.30 K. Smart  
Wednesday 23 May 2018
BUCS Colleges XI v Nottingham Trent (at Girton College) 11.30 C. Dean M. Law
BUCS Women CUWCC v Oxford University Ladies (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.30 R. Abraham A. Donald
Over 50 Norfolk v Cambridgeshire 13.30 M. Collis  
Thursday 24 May 2018
Second XI Trophy Unicorns v Gloucestershire II (at Bristol CC) 11.00 (K. Coburn)  
University Ladies CUWCC v MCC Ladies (on Fenner's) 11.00 R. Abraham J. Wright
Friday 25 May 2018
Second XI Trophy Glamorgan II v Unicorns (at Cardiff SWALEC) 11.00 (K. Coburn)  
University T20 Crusaders v Oxford University Authentics (on Fenner's) 11.00 R. Abraham J. Wright
Saturday 26 May 2018
Whiting 1 Eaton Socon v Ramsey 12.30 C. Wilson M. Eyunni
Whiting 1 Godmanchester Town v Wisbech 12.30 L. Mills J. Wallis
Whiting 1 Histon v Saffron Walden 12.30 D. Pimblett S. Seabrook
Whiting 1 OFF Kimbolton v Nassington 12.30 A. Donald C. Pennick
Whiting 1 March v Foxton 12.30 B. Whyall D. Ash
Whiting 1 Waresley v Sawston & Babraham 12.30 M. Collis S. Kent-Phillips
Whiting 2 Blunham v Cambridge Granta II 12.30 B. Browning J. Wright
Whiting 2 Huntingdon v Great Shelford 12.30 C. Dean F. Gaimster
Whiting 2 Saffron Walden II v Southill Park 12.30 R. Bull D. Morgan
Whiting 2 Saint Ives v Ufford Park 12.30 P. Gurney P. Howard
Whiting 2 Stamford v Cambridge St.Giles 12.30 P. Lemon S. Smith
Whiting 2 Thriplow v Castor & Ailsworth 12.30 C. Fuller G. Osborne
CCA 1 Burwell II v Cambourne 13.00 J. Parr  
CCA 1 Foxton II v Abington 13.00 R. Antony E. Warren
CCA 1 Fulbourn v Cambridge NCI 13.00 A. Lamb  
CCA 1 Old Leysians v Chatteris 13.00 A. Huckle  
CCA 1 Wisbech II v Needingworth 13.00 G. Parry  
CCA 2 Barley v March II 13.00 K. Carden  
CCA 2 Cherry Hinton v Weston Colville 13.00 C. Stubbington  
CCA 2 Hardwick & Caldecote v Histon II 13.00 D. Lloyd  
CCA 2 Longstanton Grasshoppers v Buntingford 13.00 B. Howard  
CCA 2 Royston v Godolphin 13.00    
CCA 3 Great Chishill v Isleham 13.00    
CCA 3 Horseheath v Audley End 13.00 R. Griggs  
CCA 3 Newport v City of Ely 13.00    
CCA 3 Saffron Walden III v Ashwell 13.00    
CCA 3 Wilburton v Girton 13.00    
Sunday 27 May 2018
Unicorns T20 Cambridgeshire v Norfolk (at Horsford) 11.00 (K. Coburn)  
Unicorns T20 Suffolk v Bedfordshire (at Bury St Edmunds) 11.00 R. Parker  
Lower Junior Cup Burwell & Exning IV v Weston Colville II 14.00 1 Required  
Lower Junior Cup Comberton v Barrington II 14.00 A. McLean  
Lower Junior Cup Ickleton v Cottenham II 14.00 D. Pimblett  
Lower Junior Cup Milton III v Fen Ditton II 14.00 B. Whyall  
CYC U13 Cambridgeshire v Bedfordshire (at Cokenach) 13.00 B. Howard P. Howard
<-- w/e 20 May 2018 w/e Apr 8 15 22 29 May 6 13 20 27 Jun 3 10 17 24 Jul 1 8 15 22 29 Aug 5 12 19 26 Sep 2 9 16 23 w/e 3 June 2018 -->

Back to the main page
Back to the main page