APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 17 June 2018
as at 19/8/2018
Monday 11 June 2018
University Blues v University of London (at Girton College) 11.30 S. Kent-Phillips J. Wright
Tuesday 12 June 2018
University Crusaders v Eton College (at Girton College) 11.00 M. Collis A. Donald
University Ladies CUWCC v Army Ladies (on Fenner's) 11.00 R. Abraham  
Over 60 Suffolk v Cambs & Hunts (at Long Melford) 13.30 K. Coburn  
Wednesday 13 June 2018
Second XI T20 Sussex II v Unicorns (at Eastbourne) 11.30 (K. Coburn)  
BUCS Anglia Ruskin v Warwick Uni (at Girton Rec) 11.00 C. Dean K. Carden
BUCS Women CUWCC v Oxford Uni Ladies (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.30 P. Howard B. Howard
University Crusaders v MCC (on Fenner's) 11.00 M. Law L. Mills
University T20 Inter Squad Match (at Girton College) 10.00 J. Wright M. Webster
Over 50 Cambridgeshire v Lincolnshire (at March) 13.30 R. Parker  
Thursday 14 June 2018
Second XI T20 Hampshire II v Unicorns (at Newclose, IoW) 12.00 (K. Coburn)  
BUCS OFF Colleges XI v Oxford Brookes (at Fitzwilliam College Sports Ground) 10.45 A. Donald R. Parker
University Colleges 6 a side (on Fenner's) 10.00 J. Wright T. Edwards
University Colleges 6 a side (on Fenner's) 11.30 C. Dean  
Saturday 16 June 2018
Whiting 1 Eaton Socon v Saffron Walden 12.30 K. Carden P. Lemon
Whiting 1 Godmanchester Town v Histon 12.30 E. Warren P. Gurney
Whiting 1 Kimbolton v Foxton 12.30 S. Kent-Phillips S. Seabrook
Whiting 1 March v Wisbech 12.30 A. Donald J. Parr
Whiting 1 Ramsey v Sawston & Babraham 12.30 D. Ash C. Pennick
Whiting 2 Cambridge Granta II v Stamford 12.30 M. Collis B. Whyall
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Great Shelford 12.30 F. Gaimster A. Lamb
Whiting 2 Huntingdon v Blunham [Observer: W. Crumly] 12.30 C. Fuller S. Smith
Whiting 2 Saffron Walden II v Cambridge St.Giles 12.30 R. Chandraker D. Morgan
Whiting 2 Southill Park v Ufford Park 12.30 D. Lloyd C. Wilson
Whiting 2 Thriplow v Saint Ives 12.30 R. Bull R. Parker
CCA 1 Cambourne v Abington 12.00 E. Voss  
CCA 1 Chatteris v Needingworth 13.00 G. Nicholls  
CCA 1 Foxton II v Cambridge NCI 13.00 R. Griggs  
CCA 1 Fulbourn v Burwell & Exning II 13.00 B. Howard  
CCA 1 Wisbech II v Old Leysians 13.00 L. Mills  
CCA 2 Buntingford v March II 13.00 R. Antony  
CCA 2 Godolphin v Hardwick & Caldecote 13.00 A. Huckle  
CCA 2 Histon II v Weston Colville 13.00 L. Cooke  
Friendly Jesus College v Old Jesuans 11.00 A. McLean  
Sunday 17 June 2018
Unicorns T20 Cambridgeshire v Bedfordshire (at March Town) 11.00 (K. Coburn)  
Invitation Cup Chatteris v Burwell & Exning II 13.00 R. Parker S. Kent-Phillips
Invitation Cup Horseheath v Abington 13.00 M. Collis C. Pennick
CYC U12 Cambridgeshire v Suffolk (at Caldecote) 13.00 E. Voss  
CYC U13 Cambridgeshire v Norfolk (at Sawston) 13.00 R. Powell  
CYC U13 Girls Cambridgeshire v Lincolnshire (at Cokenach) 13.00 K. Carden B. Howard
<-- w/e 10 June 2018 w/e Apr 8 15 22 29 May 6 13 20 27 Jun 3 10 17 24 Jul 1 8 15 22 29 Aug 5 12 19 26 Sep 2 9 16 23 w/e 24 June 2018 -->

Back to the main page
Back to the main page