APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 24 June 2018
as at 19/4/2018
Monday 18 June 2018
University Blues v Scottish Universities 11.00 R. Fountain R. Parker
University Ladies CUWCC v Royal Navy Ladies (at Girton College) 11.00 R. Abraham  
Schools Perse School v MCC 11.30 M. Law  
Tuesday 19 June 2018
University Irish Universities v Scottish Universities 11.00 S. Kent-Phillips P. Howard
Over 60 Cambs & Hunts v Suffolk (at Chatteris) 13.30 R. Parker  
Over 60 Hertfordshire II v Cambs & Hunts II (at Old Owens) 13.30 K. Coburn  
Wednesday 20 June 2018
University Blues v Irish Universities 11.00 K. Coburn M. Collis
Over 50 Cambridgeshire v v Suffolk (at Foxton) 13.30 C. Pennick  
Thursday 21 June 2018
University T20 Cuppers Final (on Fenner's) 13.00 R. Bull K. Coburn
Friday 22 June 2018
University Ladies CUWCC v Oxford University Ladies (at the Nursery Ground, Lord's) 11.00 R. Bull  
Schools Perse School v Old Perseans 14.00 M. Law G. Parry
Saturday 23 June 2018
Whiting 1 Foxton v Ramsey 12.30 P. Gurney S. Kent-Phillips
Whiting 1 Godmanchester Town v Eaton Socon 12.30 K. Coburn S. Seabrook
Whiting 1 Kimbolton v Histon 12.30 D. Ash A. Donald
Whiting 1 March v Sawston & Babraham 12.30 D. Pimblett K. Smart
Whiting 1 OFF Nassington v Saffron Walden 12.30 P. Howard D. Lloyd
Whiting 1 Waresley v Wisbech 12.30 C. Dean A. Huckle
Whiting 2 Cambridge St.Giles v Cambridge Granta II 12.30 C. Fuller J. Parr
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Ufford Park 12.30 P. Lemon S. Smith
Whiting 2 Saffron Walden II v Thriplow 12.30 A. Lamb G. du Plooy
Whiting 2 Saint Ives v Great Shelford 12.30 F. Gaimster J. Wright
Whiting 2 Southill Park v Blunham 12.30 M. Collis C. Pennick
Whiting 2 Stamford v Huntingdon 12.30 L. Mills C. Stubbington
CCA 1 Abington v Old Leysians 13.00 R. Griggs  
CCA 1 Burwell II v Chatteris 13.00 B. Whyall  
CCA 1 Cambridge NCI v Cambourne 13.00 E. Voss  
CCA 1 Needingworth v Foxton II 13.00 C. Wilson  
CCA 1 Wisbech II v Fulbourn 13.00 G. Parry  
CCA 2 Barley v Cherry Hinton 13.00 R. Antony  
CCA 2 Buntingford v Hardwick & Caldecote 13.00    
CCA 2 Histon II v Longstanton Grasshoppers 13.00 M. Eyunni  
CCA 2 Royston v March II 13.00    
CCA 2 Weston Colville v Godolphin 13.00    
CCA 3 Audley End v Ashwell 13.00    
CCA 3 Girton v City of Ely 13.00    
CCA 3 Great Chishill v Horseheath 13.00    
CCA 3 Isleham v Wilburton 13.00    
CCA 3 Saffron Walden III v Newport 13.00    
Schools Perse School v Leys School 11.30 R. Bull E. Warren
Sunday 24 June 2018
Unicorns Champ Cambridgeshire v Cumberland (at Wisbech) 11.00 (K. Coburn)  
ECB Women T20 Cambridgeshire v Lincolnshire 10.30 R. Parker B. Whyall
ECB Women T20 Cambridgeshire v Hertfordshire 13.30 R. Powell  
CYC U14 Cambridgeshire v Kent (at Ramsey) 13.00 C. Dean P. Lemon
CYCA U11 Club Final (at Burwell) 10.30 S. Kent-Phillips D. Pimblett
CYCA U13 Club Final (at Burwell) 13.00 S. Kent-Phillips P. Howard
CYCA U15 Club Final (at Burwell) 16.00 P. Howard D. Pimblett
<-- w/e 17 June 2018 w/e Apr 8 15 22 29 May 6 13 20 27 Jun 3 10 17 24 Jul 1 8 15 22 29 Aug 5 12 19 26 Sep 2 9 16 23 w/e 1 July 2018 -->

Back to the main page
Back to the main page