APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 12 May 2019
as at 20/09/2019
Monday 6 May 2019
Whiting 2 Blunham v Saint Ives & Warboys 12:30 M. Collis M. Hoy
University Cambridge University Crusaders v Quidnuncs (at Queens & Robinson Sports Ground) 11:00 E. Warren M. Webster
University Women CUWCC v MCC Ladies (at Fenner's) 11:30 R. Abraham C. Dean
Essex Matchplay Saffron Walden v Brentwood 13:00 S. Kent-Phillips
ECB Womens Champ Cambs & Hunts Ladies v Netherlands Ladies (at Bluntisham) 11:00 P. Laughlin B. Whyall
Tuesday 7 May 2019
Over 60 Bedfordshire Over 60 v Cambs & Hunts Over 60 (at Flitwick) 13:00 M. Collis
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 II v Bedfordshire Over 60 II (at Orton Park) 13:00 P. Howard
Schools Wisbech Grammar School v Forty Club 11:30 F. Gaimster
Wednesday 8 May 2019
BUCS National OFF Cambridge MCCU v Solent University (at Fenner's) [Observer: S. Kent-Phillips] 11:00 A. Huckle D. Pimblett
ECB Over 50 OFF Cambridgeshire Over 50 v Cambridgeshire Over 40 (at Fitzwilliam College Sports Ground) 13:30 C. Pennick R. Powell
Thursday 9 May 2019
BUCS Cambridge University v University of London (at Girton College) 11:00 R. Abraham R. Bull
Schools T20 Leys School v Oundle School 16:30 E. Warren
Friday 10 May 2019
BUCS Cambridge University v University of East Anglia (at Girton College) 11:00 P. Jennings J. Wright
University Cambridge University Crusaders v MCC (at Fenner's) 11:00 C. Dean
University Women CUWCC v RAF Women 11:30 R. Abraham
Saturday 11 May 2019
Whiting 1 Eaton Socon v Histon 12:30 D. Arthur D. Pimblett
Whiting 1 Godmanchester Town v Foxton 12:30 D. Lloyd L. Mills
Whiting 1 March Town v Cambridge II [Observer: W. Crumly] 12:30 D. Ash S. Smith
Whiting 1 Sawston & Babraham v Ramsey 12:30 A. McLean S. Seabrook
Whiting 1 Wisbech Town v Thriplow 12:30 G. Osbourn J. Wallis
Whiting 2 Blunham v Waresley 12:30 B. Whyall C. Wilson
Whiting 2 Cambridge St Giles v Saint Ives & Warboys 12:30 R. Bull R. Chandraker
Whiting 2 OFF Castor & Ailsworth v Huntingdon 12:30 A. Donald N. Parker
Whiting 2 Kimbolton v Ufford Park 12:30 F. Gaimster J. Parr
Whiting 2 Saffron Walden II v Stamford Town 12:30 R. Antony S. Kent-Phillips
Whiting 3 OFF Bharat Sports v Wisbech Town II 12:30 T. Edwards M. Webster
Whiting 3 Burwell & Exning II v Eaton Socon II (at Burwell) 12:30 M. Collis R. Presland
Whiting 3 Foxton II v AK XI 12:30 P. Howard C. Pennick
Whiting 3 Southill Park v Newborough 12:30 M. Hoy C. Stubbington
CCA Sen 1 Cambourne v Cambridge NCI 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Fulbourn v March Town II 13:00 D. Morgan
CCA Sen 1 Great Shelford v Godolphin 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Longstanton Grasshoppers v Abington 13:00 C. Fuller
CCA Sen 1 Needingworth v Royston 13:00 E. Voss
Schools Perse School v Haileybury College 11:00 C. Dean P. Lemon
Schools Kings Ely v Wymondham College 11:30 G. Parry
Schools T20 Leys School v Norwich School 11:30 E. Warren
CCA Sen 2 Wilburton v Cherry Hinton 13:00 A. Hazell
Sunday 12 May 2019
Unicorns T20 Suffolk CCC v Cambridgeshire CCC (at Woolpit) (Two games) 11:00 (K. Coburn)
ECB Nat Club Swardeston v Bourne 13:00 B. Whyall
Nat Village OFF Foxton v Wilburton 13:00 M. Collis
CYC U12 Cambridgeshire U12 v London Schools U12 (at Cokenach) 13:00 B. Howard P. Lemon
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Hertfordshire U15 Girls (at Caldecote) 13:00 C. Dean C. Stubbington
<-- w/e Sunday 5 May w/e Apr 7 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 w/e Sunday 19 May -->

Back to the main page
Back to the main page