APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 19 May 2019
as at 20/09/2019
Monday 13 May 2019
ECB 2nd XI Trophy Essex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI (at Billericay) 11:00 K. Coburn
University T20 Cambridge University Crusaders v Royal Navy (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11:30 R. Abraham
University Women CUWCC v Royal Navy Women (at Queens & Robinson Sports Ground) 11:00 P. Howard
Tuesday 14 May 2019
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Northamptonshire Over 60 (at Waresley) 13:00 A. Donald
Over 60 Suffolk Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Ipswich CC) 13:00 I. Reid
Wednesday 15 May 2019
BUCS Cambridge University Colleges XI v Birmingham University (at Girton College) 11:00 D. Morgan G. Parry
BUCS OFF Anglia Ruskin University v University of East Anglia (at Girton Rec) 12:00
BUCS Women CUWCC v Loughborough University Ladies (at Fitzwilliam College Sports Ground) 12:00 R. Abraham R. Bull
University Cambridge University v Huntingdonshire (at Fenner's) (White Ball) 11:00 E. Warren J. Wright
ECB Over 50 Cambridgeshire Over 50 v Huntingdonshire Over 50 (at Saffron Walden) 13:30 D. Pimblett
Thursday 16 May 2019
Schools Kings Ely v Forty Club 11:30 G. Parry
Friday 17 May 2019
University T20 Cambridge University Crusaders v Oxford University Authentics (at Fenner's) (White Ball) 10:00 K. Coburn B. Whyall
University T20 Cambridge University v Oxford University (at Fenner's) (White Ball) 16:00 K. Coburn A. McLean
University Women T20 CUWCC v Oxford University Ladies (at Fenner's) (White Ball) 13:00 A. McLean B. Whyall
Saturday 18 May 2019
Whiting 1 Cambridge II v Eaton Socon 12:30 A. Huckle S. Seabrook
Whiting 1 Histon v Wisbech Town 12:30 P. Lemon D. Pimblett
Whiting 1 Ramsey v March Town 12:30 R. Powell J. Wright
Whiting 1 OFF Sawston & Babraham v Godmanchester Town 12:30
Whiting 2 Blunham v Castor & Ailsworth 12:30 M. Collis D. Lloyd
Whiting 2 Huntingdon v Saffron Walden II 12:30 D. Ash J. Wallis
Whiting 2 Kimbolton v Cambridge St Giles 12:30 A. Donald C. Stubbington
Whiting 2 Saint Ives & Warboys v Ufford Park (at Saint Ives) 12:30 G. Osbourn M. Webster
Whiting 2 Waresley v Stamford Town 12:30 S. Kent-Phillips D. Morgan
Whiting 3 Eaton Socon II v Old Leysians 12:30 E. Madhu R. Presland
Whiting 3 Newborough v AK XI 12:30 T. Edwards M. Hoy
Whiting 3 Southill Park v Foxton II 12:30 A. McLean C. Pennick
Whiting 3 Wisbech Town II v Burwell & Exning II 12:30 F. Gaimster J. Willcock
CCA Sen 1 Cambridge NCI v Needingworth 13:00 C. Wilson
CCA Sen 1 Godolphin v Abington 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Great Shelford v Fulbourn 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 March Town II v Cambourne 13:00 L. Mills
CCA Sen 1 Royston v Longstanton Grasshoppers 13:00 E. Voss
Schools Perse School v Norwich School 11:00 C. Dean
Schools Kings Ely v Woodbridge School 11:30 G. Parry
Schools Leys School v Felstead 13:30 J. Blanchard-Lewis E. Warren
Sunday 19 May 2019
University Cambridge University v Arabs (at Fenner's) 11:00 R. Chandraker C. Dean
University Cambridge University Crusaders v Free Foresters (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11:30 C. Pennick E. Warren
Lower Junior T20 Cup Burwell & Exning IV v Needingworth II (at Burwell) 14:00 G. Parry
Lower Junior T20 Cup Coton II v Comberton 14:00
Lower Junior T20 Cup Elmdon II v Abington III 14:00 G. Ennew
Lower Junior T20 Cup Linton Village II v Sawston & Babraham III 14:00 M. Collis
Lower Junior T20 Cup Little Shelford II v Barley II 14:00 E. Voss
Lower Junior T20 Cup Willingham v Cottenham II 14:00 K. Coburn
CYC U13 Cambridgeshire U13 v Huntingdonshire U13 (at King's School, Ely) 12:00 B. Howard
CYC U15 Cambridgeshire U15 v Bedfordshire U15 (at Exning) (White Ball) 11:00 S. Kent-Phillips S. Seabrook
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Buckinghamshire U15 Girls (at Caldecote) 13:00 S. Smith C. Stubbington
<-- w/e Sunday 12 May w/e Apr 7 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 w/e Sunday 26 May -->

Back to the main page
Back to the main page