APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 16 June 2019
as at 22/06/2019
Monday 10 June 2019
University OFF Cambridge University v Scottish Universities (at Fenner's) 11:00 K. Coburn P. Howard
Tuesday 11 June 2019
BUCS National Cambridge MCCU v Durham MCCU (at Colchester) (Pink ball) 12:30 K. Coburn B. Whyall
University OFF Irish Universities v Scottish Universities (at Fenner's) 11:00 M. Collis C. Pennick
University Cambridge University Colleges XI v Eton College (at Clare College Sports Ground) 14:00 A. Donald G. Parry
University T20 OFF Cambridge University Crusaders v Army Lions (at Girton College) (Two games) 11:30 R. Bull
Over 60 Bedfordshire Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Potton) 13:00 E. Warren
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Bedfordshire Over 60 (at Kimbolton) 13:00 P. Howard
Wednesday 12 June 2019
BUCS OFF Anglia Ruskin University v Cambridge University Colleges XI (at Girton Rec) 12:00 C. Dean
University OFF Cambridge University v Irish Universities (at Fenner's) 11:00 K. Coburn C. Pennick
ECB Over 50 OFF Cambridgeshire Over 50 v Norfolk Over 50 (at March Town) 13:00 L. Mills
Thursday 13 June 2019
University OFF Cambridge University Crusaders v Oxford University Authentics (at Fenner's) 11:00 R. Abraham M. Collis
Saturday 15 June 2019
Whiting 1 Eaton Socon v Ramsey 12:30 M. Collis A. Lamb
Whiting 1 Foxton v Histon [Observer: A. Bedding] 12:30 A. McLean S. Seabrook
Whiting 1 OFF Godmanchester Town v Wisbech Town 12:30
Whiting 1 March Town v Thriplow 12:30 G. Osbourn B. Whyall
Whiting 1 Sawston & Babraham v Cambridge II 12:30 D. Ash A. Donald
Whiting 2 Blunham v Ufford Park 12:30 M. Hoy J. Wright
Whiting 2 Huntingdon v Cambridge St Giles 12:30 A. Huckle S. Kent-Phillips
Whiting 2 Saffron Walden II v Castor & Ailsworth 12:30 D. Morgan C. Wilson
Whiting 2 Stamford Town v Kimbolton 12:30 D. Lloyd N. Parker
Whiting 3 AK XI v Foxton II (at Warboys) 12:30 J. Wallis M. Webster
Whiting 3 Newborough v Burwell & Exning II 12:30 R. Powell
Whiting 3 OFF Southill Park v Bharat Sports 12:30 T. Edwards
Whiting 3 Wisbech Town II v Old Leysians 12:30 F. Gaimster L. Mills
CCA Sen 1 Abington v Needingworth 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Cambourne v Great Shelford 13:00 C. Fuller
CCA Sen 1 Cambridge NCI v Royston (at Pembroke College) 13:00 E. Voss
CCA Sen 1 Godolphin v March Town II 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Longstanton Grasshoppers v Fulbourn 13:00 C. Pennick
Schools Perse School v Ipswich School 11:00 C. Dean
Schools Bedford School v Bedford Modern School 11:30 P. Laughlin
Schools Leys School v Greshams School 11:30 R. Bull E. Warren
CCA Sen 2 Histon II v Cherry Hinton 13:00 P. Lemon
CCA Jun 1S Chesterfords v Linton 13:30 K. Coburn
Sunday 16 June 2019
Unicorns T20 Bedfordshire CCC v Cambridgeshire CCC (at Bedford Town) (Two games) 11:00 (K. Coburn)
Lower Junior T20 Cup Comberton v Abington III 14:00 R. Chandraker
Lower Junior T20 Cup Cottenham II v Needingworth II 14:00 M. Collis
Lower Junior T20 Cup Milton II v Wilburton II 14:00 S. Kent-Phillips
Lower Junior T20 Cup Sawston & Babraham III v Barley II 14:00 R. Griggs
CYC U12 Cambridgeshire U12 v Suffolk U12 (at Cokenach) 13:00 B. Howard
CYC U13 Girls Cambridgeshire U13 Girls v Norfolk U13 Girls (at Caldecote) 13:00 E. Voss
CYC U14 Cambridgeshire U14 v Essex U14 (at Histon) 12:00 A. Lamb C. Pennick
ECB Womens T20 Cambs & Hunts Ladies v Lincolnshire Ladies (at Bluntisham) 11:00 P. Laughlin S. Smith
ECB Womens T20 Northamptonshire Ladies v ??? (at Bluntisham) 14:00 J. Wright
<-- w/e Sunday 9 June w/e Apr 7 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 w/e Sunday 23 June -->

Back to the main page
Back to the main page