APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 11 August 2019
as at 20/09/2019
Monday 5 August 2019
Unicorns Champ Suffolk CCC v Cambridgeshire CCC (at Ipswich School) 11:00 (K. Coburn)
CYC U17 Girls Cambs & Hunts U17 Girls v Norfolk U17 Girls (at Caldecote) 12:00 A. Donald D. Pimblett
Tuesday 6 August 2019
Unicorns Champ Suffolk CCC v Cambridgeshire CCC (at Ipswich School) 11:00 (K. Coburn)
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Yorkshire Over 60 (at Chatteris) 13:00 P. Howard
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 II v Yorkshire Ridings (at March) 13:00 L. Mills
Thursday 8 August 2019
East of Eng Dev Comp Huntingdonshire U25 v Cambridgeshire U25 (at Waresley) (White ball) 11:00 (K. Coburn)
Friday 9 August 2019
East of Eng Dev Comp OFF Essex Development XI v Cambridgeshire U25 (at Colchester) (White ball) 11:00 (K. Coburn)
Saturday 10 August 2019
Whiting 1 Cambridge II v Sawston & Babraham 12:30 A. Huckle D. Pimblett
Whiting 1 Histon v Foxton 12:30 G. Osbourn C. Pennick
Whiting 1 Ramsey v Eaton Socon 12:30 D. Ash J. Wallis
Whiting 1 Thriplow v March Town 12:30 S. Kent-Phillips S. Smith
Whiting 2 Cambridge St Giles v Huntingdon 12:30 P. Lemon A. McLean
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Saffron Walden II 12:30 D. Lloyd M. Webster
Whiting 2 Kimbolton v Stamford Town 12:30 K. Coburn E. Warren
Whiting 2 Saint Ives & Warboys v Waresley (at Saint Ives) 12:30 C. Fuller C. Wilson
Whiting 2 Ufford Park v Blunham 12:30 N. Parker B. Whyall
Whiting 3 Burwell & Exning II v Southill Park (at Exning) 12:30 C. Dean J. Parr
Whiting 3 Eaton Socon II v AK XI 12:30 A. Lamb R. Presland
Whiting 3 Foxton II v Bharat Sports 12:30 E. Madhu D. Morgan
Whiting 3 Old Leysians v Wisbech Town II 12:30 A. Donald G. Parry
CCA Sen 1 Abington v Fulbourn 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Cambourne v Godolphin 13:00 R. Chandraker
CCA Sen 1 Cambridge NCI v Great Shelford 13:00 E. Voss
CCA Sen 1 Longstanton Grasshoppers v Needingworth 13:00 F. Gaimster
CCA Sen 1 March Town II v Royston 13:00 L. Mills
CCA Sen 2 Wilburton v City of Ely 13:00 A. Hazell
Sunday 11 August 2019
Invitation Cup Barrington v Godolphin 13:00 S. Kent-Phillips S. Seabrook
Invitation Cup OFF Sawston & Babraham II v Chatteris 13:00 A. Lamb C. Pennick
Lower Junior T20 Cup Cottenham II v Comberton (at Sawston) 10:00 R. Bull B. Whyall
Lower Junior T20 Cup Sawston & Babraham III v Wilburton II (at Sawston) 13:00 R. Bull G. Ennew
Lower Junior T20 Cup Final (at Sawston) 16:00 G. Ennew B. Whyall
CYC U14 Cambridgeshire U14 v Norfolk U14 (at Histon) 11:00 B. Howard P. Howard
<-- w/e Sunday 4 August w/e Apr 7 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 w/e Sunday 18 August -->

Back to the main page
Back to the main page