APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 18 August 2019
as at 20/09/2019
Tuesday 13 August 2019
Over 60 Bedfordshire Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Ampthill) 13:00 J. Willcock
Over 60 Norfolk Over 60 v Cambs & Hunts Over 60 (at North Runcton) 13:00 G. Parry
Wednesday 14 August 2019
East of Eng Dev Comp Cambridgeshire U25 v Bedfordshire 2nd XI (at Saffron Walden) (White ball) 11:00 S. Kent-Phillips C. Pennick
CYC U17 Huntingdonshire U17 v Lincolnshure U17 (at Orton Park) 11:00 D. Lloyd M. Webster
Thursday 15 August 2019
East of Eng Dev Comp Cambridgeshire U25 v Norfolk Lions (at Saffron Walden) (White Ball) 11:00 A. McLean B. Whyall
Saturday 17 August 2019
Whiting 1 Eaton Socon v Wisbech Town [Observer: A. Bedding] 12:30 A. Donald A. Huckle
Whiting 1 Foxton v Ramsey 12:30 C. Pennick C. Wilson
Whiting 1 Sawston & Babraham v March Town 12:30 A. McLean J. Wright
Whiting 1 Thriplow v Histon 12:30 R. Chandraker D. Morgan
Whiting 2 Blunham v Kimbolton 12:30 R. Bull C. Fuller
Whiting 2 Huntingdon v Saint Ives & Warboys 12:30 D. Arthur L. Mills
Whiting 2 Saffron Walden II v Cambridge St Giles 12:30 S. Kent-Phillips E. Madhu
Whiting 2 Stamford Town v Ufford Park (at Ufford Park) 12:30 M. Hoy D. Lloyd
Whiting 2 Waresley v Castor & Ailsworth 12:30 D. Ash S. Seabrook
Whiting 3 AK XI v Old Leysians (at Warboys) 12:30 A. Lamb M. Webster
Whiting 3 Newborough v Foxton II 12:30 M. Bandaranaike G. Parry
Whiting 3 Southill Park v Burwell & Exning II 12:30 C. Dean T. Edwards
Whiting 3 Wisbech Town II v Eaton Socon II 12:30 P. Lemon S. Smith
CCA Sen 1 Fulbourn v Longstanton Grasshoppers 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Great Shelford v Cambourne 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 March Town II v Godolphin 13:00 J. Wallis
CCA Sen 1 Needingworth v Abington 13:00 E. Voss
CCA Sen 1 Royston v Cambridge NCI 13:00 R. Antony
Sunday 18 August 2019
Unicorns Champ Northumberland CCC v Cambridgeshire CCC (at Jesmond) 11:00 (K. Coburn)
Junior Cup Takeley v Linton Village (at Sawston) 13:00 M. Collis A. Lamb
Lower Junior T20 Cup Comberton v Sawston & Babraham III (at Sawston) 10:00 A. McLean D. Morgan
CYC U13 Girls Cambridgeshire U13 Girls v Lincolnshire U13 Girls (at Dry Drayton) 13:00 B. Howard G. Parry
CYC U17 Girls Cambs & Hunts U17 Girls v Suffolk U17 Girls (at Saint Ives) 12:00 M. Webster J. Wright
Two Counties Women Thriplow Women v Woolpit Women (at Fowlmere) 14:00 1 Required  
Friendly CCUSA Annual BBQ (at Sawston) 16:30
<-- w/e Sunday 11 August w/e Apr 7 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 w/e Sunday 25 August -->

Back to the main page
Back to the main page