APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 20 June 2021
as at 09/09/2021
Monday 14 June 2021
Schools Perse School v MCC 11:30 C. Pennick
Tuesday 15 June 2021
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 II v Bedfordshire Over 60 II (at March Town) 13:00 L. Mills
Over 60 Essex Over 60 v Cambs & Hunts Over 60 (at Abberton) 13:00 M. Hudson
Schools T20 King's Ely v Wymondham College 10:30 K. Coburn 1 Required
Schools T20 Kimbolton School v Wymondham College (at King's Ely) 13:30 K. Coburn G. Parry
Schools T20 Leys U18 Girls v tbc 14:00 R. Antony M. Webster
Wednesday 16 June 2021
Over 50 Cambridgeshire Over 50 v Remnants (at Fitzwilliam College) 18:00 K. Coburn
Thursday 17 June 2021
Over 70 Bedfordshire Over 70 v Cambs & Hunts Over 70 (at Sharnbrook) 13:00 L. Mills
Schools T20 Hills Road Sixth Form College v Stephen Perse Foundation 14:30 K. Coburn
Friday 18 June 2021
Schools OFF Perse School v Old Perseans 13:30 P. Lemon D. Pimblett
Saturday 19 June 2021
Whiting 1 Cambridge II v Cambridge Saint Giles 12:00 C. Fuller D. Pimblett
Whiting 1 Foxton v Histon 12:00 C. Pennick S. Smith
Whiting 1 March Town v Wisbech Town 12:00 R. Fountain C. Wilson
Whiting 1 Ramsey v Saint Ives & Warboys 12:00 S. Atherton M. Webster
Whiting 1 Stamford Town v Eaton Socon (Umpire needed by the EAPL) 12:00 R. Powell
Whiting 2 Blunham v Foxton II 12:30 D. Ash A. Donald
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Kimbolton 12:30 F. Gaimster D. Lloyd
Whiting 2 Ufford Park v Huntingdon 12:30 A. Lamb J. Wallis
Whiting 2 Waresley v Old Leysians 12:30 K. Coburn A. Hayward
Whiting 2 Newmarket v Saffron Walden II 13:00 J. Parr M. Paul
Whiting 3 AK XI v Southill Park 12:30 R. Antony G. Parry
Whiting 3 Burwell & Exning II v Bharat Sports (at Burwell) 12:30 S. Kent-Phillips D. Morgan
Whiting 3 Eaton Socon II v Orton Park 12:30 R. Bull P. Lemon
Whiting 3 Wisbech Town II v Biggleswade 12:30 M. Hoy N. Parker
CCA Sen 1 Abington v March Town II 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Cambridge NCI v Cambourne 13:00 J. Blanchard-Lewis
CCA Sen 1 Needingworth v City of Ely 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Royston v Longstanton Grasshoppers 13:00 E. Voss
Schools Perse School v Stamford School 11:00 R. Chandraker C. Dean
Schools OFF Leys School v Brentwood School 11:30
CCA Sen 2 Bluntisham v Horseheath 13:00 A. Hazell
Sunday 20 June 2021
Walker T20 Cup Barrington v Abington 14:00 S. Kent-Phillips
Walker T20 Cup OFF Fordham v Witcham 14:00
Walker T20 Cup Fulbourn Institute v Chatteris 14:00 C. Pennick
Walker T20 Cup Girton v Histon II 14:00 A. Huckle
Walker T20 Cup Milton v Linton Village 14:00 B. Howard
Walker T20 Cup Ramsey II v Needingworth 14:00 M. Hoy
Walker T20 Cup Wilburton v Takeley 14:00 A. Hayward
Nat Village Preston (Hitchin) v Foxton 13:00 K. Coburn
CYC U13 Cambridgeshire U13 v Suffolk U13 (at Little Shelford) 12:00 R. Antony 1 Required
CYC U14 Cambridgeshire U14 v Norfolk U14 (at Perse School) 11:00 R. Abraham 1 Required
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Northamptonshire U15 Girls (at Caldecote) 12:00 P. Laughlin B. Whyall
<-- w/e Sunday 13 June w/e Apr 4 11 18 25 May 2 9 16 23 30 Jun 6 13 20 27 Jul 4 11 18 25 Aug 1 8 15 22 29 Sep 5 12 19 26 w/e Sunday 27 June -->

Back to the main page
Back to the main page