APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 10 July 2022
as at 28/05/2022
Monday 4 July 2022
NCCA Champ Cambridgeshire CCC v Hertfordshire CCC (at March) 11:00
Schools Leys School v Fettes 10:30 C. Pennick
Schools Monkton Combe School v Saint Pauls School [Observer: K. Coburn] 10:30 R. Antony R. Bull
Tuesday 5 July 2022
NCCA Champ Cambridgeshire CCC v Hertfordshire CCC (at March) 11:00
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Essex Over 60 (at Peterborough) 13:00 P. Howard
Over 60 Lincolnshire Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Barnack) 13:00 1 Required  
Schools Fettes v Saint Pauls School 10:30 A. Hayward
Schools Leys School v Monkton Combe School 10:30 P. Lemon D. Pimblett
Wednesday 6 July 2022
Over 50 Cambridgeshire Over 50 v Huntingdonshire Over 50 (at Burwell) 13:00 S. Kent-Phillips
Schools Fettes v Monkton Combe School 10:00 C. Pennick D. Pimblett
Schools Leys School v Saint Pauls School [Observer: K. Coburn] 10:00 G. Sharp
Thursday 7 July 2022
CYC U18 Cambridgeshire U18 v Isle of Wight U18 (at Perse School) (2 x t20's) 10:30 P. Howard
Over 70 Bedfordshire Over 70 v Cambs & Hunts Over 70 (at Flitwick) 13:00 1 Required  
Friday 8 July 2022
CYC U18 Cambridgeshire U18 v Isle of Wight U18 (at Perse School) (50 overs) 10:30
Saturday 9 July 2022
Whitings 1 March Town v Eaton Socon (Teas) 12:00 A. Huckle S. Kent-Phillips
Whitings 1 Old Leysians v Foxton Granta 12:00 C. Pennick M. Webster
Whitings 1 Ramsey v Newmarket 12:00 P. Howard D. Lloyd
Whitings 1 Stamford Town v Histon 12:00 D. Ash M. Hoy
Whitings 1 Wisbech Town v Cambridge Saint Giles 12:00 D. Arthur C. Wilson
Whitings 2 Blunham v Castor & Ailsworth 12:00 A. Bedding P. Lemon
Whitings 2 Foxton Granta II v Southill Park 12:00 R. Chandraker D. Morgan
Whitings 2 Kimbolton v Ufford Park 12:00 A. Donald S. Smith
Whitings 2 Saint Ives & Warboys v Saffron Walden II (at Saint Ives) 12:00 G. Nicholls G. Osbourn
Whitings 2 Sawston & Babraham II v Waresley 12:00 C. Dean T. Laver
Whitings 3 Burwell & Exning v Biggleswade (at Exning) (Teas) 12:30 K. Coburn A. Hayward
Whitings 3 Eaton Socon II v Bharat Sports (Teas) 12:30 R. Antony J. Parr
Whitings 3 Godmanchester Town v Cambourne 12:30 F. Gaimster J. Wallis
Whitings 3 Orton Park v Wisbech Town II 12:30 G. Parry
CCA Sen 1 Cambridge NCI v Chatteris 13:00 E. Voss
CCA Sen 1 City of Ely v Abington 13:00 A. Hazell
CCA Sen 1 Histon II v Longstanton Grasshoppers 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Needingworth v Horseheath 13:00 B. Howard
CCA Sen 1 Royston v March Town II 13:00 R. Bull
EAPL Frinton on Sea v Bury Saint Edmunds 11:00 B. Whyall
EAPL Saffron Walden v Sawston & Babraham 11:00 P. Laughlin
Sunday 10 July 2022
NCCA Champ Cumbria CCC v Cambridgeshire CCC (at Barrow in Furness) 11:00
NCCA Champ Hertfordshire CCC v Buckinghamshire CCC (at Bishop's Stortford) 11:00 (K. Coburn)
Walker T20 Cup Wilburton v Winner 1 14:00 C. Pennick
Walker T20 Cup Winner 2 v Fulbourn Institute 14:00 A. Hayward
Walker T20 Cup Winner 3 v Winner 4 14:00 R. Antony
Walker T20 Cup Winner 5 v Winner 6 14:00 G. Ennew
CYC U13 Cambridgeshire U13 v Suffolk U13 (at Little Shelford) 12:00 R. Bull B. Howard
CYC U16 Cambridgeshire U16 v Essex U16 (ECB Cup) 11:00 S. Kent-Phillips G. Sharp
EAPL Women's League Thriplow v Mildenhall 13:00 C. Dean D. Morgan
<-- w/e Sunday 3 July w/e Apr 17 24 May 1 8 15 22 29 Jun 5 12 19 26 Jul 3 10 17 24 31 Aug 7 14 21 28 Sep 4 11 18 25 w/e Sunday 17 July -->

Back to the main page
Back to the main page