APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 31 July 2022
as at 28/05/2022
Monday 25 July 2022
NCCA Champ Cambridgeshire CCC v Northumberland CCC (at Peterborough Town) 11:00
Tuesday 26 July 2022
NCCA Champ Cambridgeshire CCC v Northumberland CCC (at Peterborough Town) 11:00
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Hertfordshire Over 60 (at Sawston) 13:00 P. Lemon
Over 60 Hertfordshire Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Reed) 13:00 R. Bull
Wednesday 27 July 2022
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Northamptonshire U15 Girls (ECB 40 overs) 11:00 R. Bull B. Howard
CYC U16 Cambridgeshire U16 v Cricket East U16 [Observer: K. Coburn] (ECB Cup) 11:00 R. Antony G. Sharp
CYC U18 Cambridgeshire U18 v Suffolk U18 (Two-day appointed) 11:00
Thursday 28 July 2022
CYC U18 Girls Cambridgeshire Under 18 Girls v Norfolk Under 18 Girls 11:00 B. Howard
CYC U18 Cambridgeshire U18 v Suffolk U18 (Two-day appointed) 11:00
Over 70 Cambs & Hunts Over 70 v Suffolk Over 70 (at Eaton Socon) (Teas) 13:00 L. Mills
Saturday 30 July 2022
Whitings 1 Cambridge Saint Giles v Eaton Socon 12:00
Whitings 1 Foxton Granta v March Town 12:00
Whitings 1 Histon v Ramsey 12:00
Whitings 1 Old Leysians v Newmarket 12:00
Whitings 2 Blunham v Saffron Walden II 12:00
Whitings 2 Kimbolton v Foxton Granta II 12:00
Whitings 2 Sawston & Babraham II v Ufford Park 12:00
Whitings 2 Southill Park v Castor & Ailsworth (Teas) 12:00
Whitings 2 Waresley v Saint Ives & Warboys 12:00
Whitings 3 AK XI v Orton Park 12:30
Whitings 3 Bharat Sports v Godmanchester Town 12:30
Whitings 3 Eaton Socon II v Burwell & Exning (Teas) 12:30
Whitings 3 Huntingdon & District v Biggleswade 12:30
Whitings 3 Wisbech Town II v Cambourne 12:30
CCA Sen 1 Abington v Needingworth (Teas) 13:00
CCA Sen 1 Chatteris v Histon II 13:00
CCA Sen 1 Horseheath v Royston 13:00
CCA Sen 1 Longstanton Grasshoppers v City of Ely 13:00
CCA Sen 1 March Town II v Cambridge NCI (Teas) 13:00
Sunday 31 July 2022
Showcase Game Cambridgeshire CCC v Essex CCC (at Saffron Walden) 11:00
Showcase Game Hertfordshire CCC v Middlesex CCC (at West Herts) 11:00 (K. Coburn)
Junior Cup Winner 1 v Winner 2 13:30 R. Powell
Junior Cup Winner 3 v Winner 4 13:30 C. Pennick
CYC U13 Cambridgeshire U13 v Bedfordshire U13 (at Little Shelford) 12:00 R. Bull B. Howard
CYC U13 Girls Cambridgeshire U13 Girls v Northamptonshire U13 Girls 12:00 R. Antony A. Hayward
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Norfolk U15 Girls 11:00 G. Ennew D. Pimblett
EAPL Women's League Coton v Mildenhall 13:00 G. Sharp 1 Required
EAPL Women's League Thriplow v Woolpit 13:00 2 Required  
<-- w/e Sunday 24 July w/e Apr 17 24 May 1 8 15 22 29 Jun 5 12 19 26 Jul 3 10 17 24 31 Aug 7 14 21 28 Sep 4 11 18 25 w/e Sunday 7 August -->

Back to the main page
Back to the main page