APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 12 May 2024
as at 18/05/2024
Tuesday 7 May 2024
Over 60 Cambs & Hunts Over 60 v Suffolk Over 60 (at Sawston) (Teas) 13:00 C. Pennick
Over 60 Suffolk Over 60 II v Cambs & Hunts Over 60 II (at Nowton) 13:00 D. Pimblett
Schools Wisbech Grammar School v MCC 11:30 P. Barham
Schools T20 Leys School v Norwich School 14:30 A. Hayward P. Laughlin
Thursday 9 May 2024
Over 50 Cambridgeshire Over 50 II v Old Markonians (at Fitzwilliam College) 13:00 A. Donald
Over 70 Cambs & Hunts Over 70 v Norfolk Over 70 (at Sawston) 13:00 P. Lemon
Friday 10 May 2024
Schools T20 Perse School v Bedford Modern School 16:30 M. Hoy M. Webster
Saturday 11 May 2024
Onyx 1 Burwell & Exning v Ramsey (at Exning) (Pink Ball/Teas) 12:00 P. Laughlin D. Pimblett
Onyx 1 Cambridge Saint Giles v Sawston & Babraham II (at Caldecote) (Pink Ball) 12:00 B. Smith M. Webster
Onyx 1 Foxton Granta v Old Leysians (Pink Ball) 12:00 A. Hayward D. Morgan
Onyx 1 Histon v Blunham (Pink Ball) 12:00 P. Howard J. Wallis
Onyx 1 Saffron Walden II v Eaton Socon (Pink Ball) 12:00 R. Antony C. Pennick
Onyx 1 Southill Park v Wisbech Town (Pink Ball/Teas) 12:00 R. Bull P. Lemon
Onyx 2 Biggleswade Town v Godmanchester Town (Pink Ball) 12:00 D. Lloyd G. Nicholls
Onyx 2 Kimbolton v Cambridge NCI (Pink Ball) 12:00 A. Donald 1 Required
Onyx 2 March Town v Castor & Ailsworth (Pink Ball/Teas) 12:00 G. Osbourn R. Powell
Onyx 2 Stamford Town v Saint Ives & Warboys (Pink Ball/Teas) 12:00 P. Barham 1 Required
Onyx 2 Upwood v Newmarket (Pink Ball) 12:00 G. Rahman C. Wilson
Onyx 3 Cambourne v Ufford Park 12:30 S. Kent-Phillips A. Parncutt
Onyx 3 Huntingdon & District v Royston 12:30 L. Mills R. Milne
Onyx 3 Waresley v Histon II 12:30 M. Darlow 1 Required
CCA Sen 1 City of Ely v Bluntisham 13:00 A. Hazell
CCA Sen 1 Ramsey II v Fulbourn Institute 13:00 R. Saltmarsh
CCA Sen 1 Thriplow v Abington 13:00 1 Required  
CCA Sen 1 Wilburton v Horseheath 13:00 M. Paul
CCA Sen 1 Wisbech Town II v Longstanton Grasshoppers 13:00 F. Gaimster
Schools Leys School v Felstead School (40 overs) 13:30 R. Chandraker T. Laver
CCA Sen 2 Wilbrahams v Madingley 13:00 R. Griggs
Sunday 12 May 2024
Invitation Cup Abington v Horseheath (at Babraham) (2023 Invitation Cup Final) 13:00 R. Antony C. Pennick
Lower Junior Cup Fordham v MIlton II 14:00 M. Paul
ECB Nat Club Peterborough Town v Ashmanhaugh & Barton Wanderers 13:00 B. Whyall
Nat Village OFF Foxton Granta v Nassington (Nassington conceded) 13:00 2 Required  
Nat Village Histon v ??? 13:00 A. Hayward C. Wilson
CYC U13 Girls Cambridgeshire U13 Girls v Suffolk U13 Girls (at Exning) 11:00 G. Nicholls 1 Required
CYC U15 Cambridgeshire U15 v Leicestershire U15 (at Caldecote) 11:00 D. Ash R. Bull
CYC U15 Girls Cambridgeshire U15 Girls v Cricket East U15 Girls (at Cokenach) 11:00 S. Smith 1 Required
<-- w/e Sunday 5 May w/e Apr 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 29 w/e Sunday 19 May -->

Back to the main page
Back to the main page