APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 19 May 2024
as at 18/05/2024
Monday 13 May 2024
Schools National T20 Cup Leys Girls v perse Girls 16:30 A. Hayward R. Powell
Tuesday 14 May 2024
Over 60 OFF Cambs & Hunts Over 60 II v Bedfordshire Over 60 II (at Kimbolton) 13:00 R. Bull
Over 60 OFF Lincolnshire Over 60 v Cambs & Hunts Over 60 (at Market Deeping) 13:00 P. Barham
Wednesday 15 May 2024
Over 50 Cambridgeshire Over 50 v Bedfordshire Over 50 (at Fitzwilliam College) 13:00 C. Pennick
Thursday 16 May 2024
Over 50 OFF Cambridgeshire Over 50 II v Leicestershire Over 50 II (at Fitzwilliam College) 13:00 P. Lemon
Over 70 OFF Essex Over 70 v Cambs & Hunts Over 70 (at Great Waltham) 12:30 K. Coburn
Saturday 18 May 2024
Onyx 1 Blunham v Old Leysians (Pink Ball) 12:00 A. Donald C. Threadgold
Onyx 1 Cambridge Saint Giles v Histon (at Caldecote) (Pink Ball) 12:00 G. Nicholls C. Pennick
Onyx 1 Eaton Socon v Burwell & Exning (Pink Ball) 12:00 R. Chandraker D. Pimblett
Onyx 1 Ramsey v Southill Park (Pink Ball) 12:00 P. Barham P. Laughlin
Onyx 1 Sawston & Babraham II v Saffron Walden II [Observer: A. Bedding] (Pink Ball) 12:00 A. Hayward B. Smith
Onyx 1 Wisbech Town v Foxton Granta (Pink Ball) 12:00 S. Smith M. Webster
Onyx 2 Cambridge NCI v Biggleswade Town (at Trinity Old Field) (Pink Ball) 12:00 S. Kent-Phillips D. Morgan
Onyx 2 Castor & Ailsworth v Upwood (Pink Ball) 12:00 G. Rahman J. Wallis
Onyx 2 Godmanchester Town v March Town (Pink Ball) 12:00 P. Lemon L. Mills
Onyx 2 Kimbolton v Stamford Town (Pink Ball) 12:00 G. Osbourn 1 Required
Onyx 2 Newmarket v Saint Ives & Warboys (Pink Ball) 12:00 B. Whyall C. Wilson
Onyx 3 Foxton Granta II v Barnack 12:30 R. Bull 1 Required
Onyx 3 Histon II v Huntingdon & District 12:30 A. Parncutt 1 Required
Onyx 3 Royston v Cambourne 12:30 D. Lloyd 1 Required
Onyx 3 Ufford Park v Waresley 12:30 R. Milne
CCA Sen 1 Bluntisham v Wisbech Town II 13:00 M. Paul
CCA Sen 1 Fulbourn Institute v Abington 13:00 R. Griggs
CCA Sen 1 Horseheath v Ramsey II 13:00 1 Required  
CCA Sen 1 Longstanton Grasshoppers v City of Ely 13:00 A. Hazell
CCA Sen 1 Thriplow v Wilburton 13:00 1 Required  
Schools Perse School v Forest School 11:00 R. Antony T. Laver
Schools T20 Leys School Girls v Royal Hospital School Girls 14:30 Lizzy. Condor
CCA Sen 2 Audley End v Cambridge Old Monks (at Wendens Ambo) 13:00 B. Howard
CCA Sen 2 Chatteris v Saffron Walden III 13:00 R. Saltmarsh
CCA Sen 3 March Town II v TAC 13:00 F. Gaimster
Sunday 19 May 2024
Walker Cup Abington v Cottenham 14:00 C. Pennick
Walker Cup Hemingford Park v Cherry Hinton 14:00 B. Whyall
Walker Cup Horseheath v Camkerla 14:00 A. Hayward
Walker Cup Ramsey II v Cambourne II 14:00 B. Howard
Walker Cup OFF Thriplow v Chatteris (Chatteris conceded) 14:00 B. Smith
MCC Hub MCC Hub 1 v MCC Hub 2 (at Histon) (2 x t20's) 12:00 B. Smith 1 Required
<-- w/e Sunday 12 May w/e Apr 14 21 28 May 5 12 19 26 Jun 2 9 16 23 30 Jul 7 14 21 28 Aug 4 11 18 25 Sep 1 8 15 22 29 w/e Sunday 26 May -->

Back to the main page
Back to the main page